Nové nástroje, které YouTube přináší, mají zatraktivnit streamování. Na první pohled jde možná o drobnosti, ale pro youtubery jsou užitečné. Jednak jde o zpětné procházení videí live streamů zároveň s chatem, který, jak si YouTube uvědomuje, je pro youtubery a jejich komunikaci s fanoušky zcela klíčový. Jakmile se přeneseš do konkrétního okamžiku ve svém videu, zobrazí se ti také textové vzkazy diváků z daného okamžiku. Další novinkou je také Super Chat a funkce IFTTT (If This Then That), automatické titulkování pro angličtinu nebo geografické tagy.
"Živý chat hraje klíčovou roli při vytváření spojení mezi tvůrci a jejich komunitou, a proto začínáme zavádět přehrávání rozhovoru na YouTube, abyste mohli sledovat konverzaci i po skončení živého přenosu. Živé přehrávání chatu se objeví vedle videa, přesně tak jako u živého vysílání," uvádí tvůrci YouTube.
Také Facebook říká, že jejich živě vysílaná videa dosahují v průměru 6x více interakcí ze strany diváků než videa obyčejná. Přístupnost a oblibu živých vysílání u diváků má zvýšit také nová funkce automatického titulkování.
"Díky technologii automatického rozpoznání řeči (LASR) získáte zatím titulky s chybami a blízké strojovým standardům. V nadcházejících týdnech budeme tuto funkci vyvíjet a zlepšovat přesnost překladu titulků,“ avizoval YouTube.
Oblíbený videoportál tak chce nabídnout širší spektrum možností pro sledování videí. Takové titulky sice nejsou nikdy 100% přesné, autor je však může kdykoliv upravit, nebo nahrát vlastní přepis.
Dále YouTube přidává geografické tagy pro označení polohy, odkud vysíláte, a tím mohou diváci snadno prozkoumat i další videa z téhož místa.
Tou nejzajímavější novinkou pro živá vysílání je Super Chat, který umožňuje uživatelům pomocí IFTTT připojit své kanály a propojit tak své streamy s jinými zařízeními a službami připojenými k internetu, a to až s 600 zařízeními! Což může vést k obrovským změnám na úrovni vzájemné interakce mezi youtubery a jejich diváky. Jak uvádí web MediaGuru.cz, "...může tvůrce videa spárovat se streamem například ovládání světel, nejrůznější efekty, ba dokonce ovládání dronu. A všechna tato zařízení by mohl aktivovat a ovládat ten, kdo si za tuto jednorázovou interakci zaplatí.“ Takže se možná dočkáme velice zajímavých a inovativních experimentů! Tyto změny mají potenciál přinést youtuberům větší sledovanost a tím i zisky.
Jaké zkušenosti s těmito novinkami máš ty? Ovlivnily tě nějak? Využíváš tyto nástroje? Napiš nám to do komentářů. ;-)